Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Yılın Edebiyatçısı Seçildi

Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Yılın Edebiyatçısı Seçildi

2'nci Kızılay Kısa Film Festivali ve Gençlik Ödülleri sahiplerini buldu. Yeni dönem edebiyat eserleri yazarı Bahadır Yenişehirlioğlu yılın Edebiyatçısı ödülüne layık görüldü.

748
0
PAYLAŞ

Ünlü isimler 2. Kızılay Kısa Film Festivali Gala ve Ödül programında buluşacaklar.

Türk Kızılay’ı ve GENCKONFED işbirliği ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile gerçekleşen 2. Kızılay Kısa Film Festivali ve Gençlik Ödülleri 14 Ekim 2016 Cuma Saat: 15.00 de Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Kahramanmaraş ta sahiplerini bulacak.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Kızılay ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen Kızılay Kısa Film Festivali, 14 Ekim’de Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek.

BU YIL İKİNCİSİ GERÇEKLEŞİYOR!

“Hayat kıkizilay-kisa-film-festivalisa paylaşmaya değer” temalı 2. Kızılay Kısa Film Yarışması’nda dereceye girenlerin ödüllerine kavuşacağı festivalde, ayrıca 15 Temmuz milli irade özel ödülleri, medya ve sinema ödülü, kültür, sanat ve edebiyat ödülleri ile eğitim, gençlik ve spor ödülleri de takdim edilecek.

Kızılay, bu yıl ikincisini düzenlediği yarışma ile bağış yapmanın önemine dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Festival ile gençlerin, kültürel değerlerine ve çevreye karşı duyarlı hikayeleri yansıtmaları sağlanırken, sanatsal etkinliklerde bulunma zamanlarının da artmasına katkıda bulunuluyor.

Festivalde birinci seçilen kısa film, Kızılay tarafından kamu spotu olarak da ekranlarda kullanılacak.

 

BİR CEVAP BIRAK